קרניו סקראל

טיפול קרניו סקראל הוא טיפול בלחץ ידני עדין. המערכת הגופנית המטופלת בטיפול קרניו סקראל היא מערכת העצבים המרכזית והנוזל המקיף אותה. קרניו סקראל היא שיטה יעילה ביותר לטיפול במגוון בעיות בתפקוד החושי, התנועתי, האינטלקטואלי והריגשי.

קרניו סקראל

 מהו טיפול קרניו סקראל?

 קרניו סקראל הוא טיפול עדין ועמוק העוזר לגוף לשחרר חסימות הקיימות במערכת העצבים המרכזית ובנוזל המקיף אותה, בעזרת לחץ ידני, שאינו   עולה על 5 גרם, לאורך עמוד השדרה ועצמות הראש.

 מהי המערכת הקרניו סקראלית?

 המערכת הקרניו סקראלית כוללת את עצמות הקרניום- גולגולת, פנים ולסת, את הסקרום– עצם העצה, את עמוד השדרה והנוזל השדרתי המקיף את מערכת העצבים המוח, מגן על מערכת העצבים ומזין אותה.

 ההיסטוריה של הקרניו סקראל

 דוקטור וויליאם גרנר סאתרלנד, רופא אוסטאופת מארה"ב, זיהה לראשונה את המערכת הקרניאלית. הוא זיהה כי המערכת משתקפת דרך פעימות קצובות בכל חלקי הגוף, בדומה למערכת כלי הדם. בשנת 1970, חש ד"ר אפלג'ר בתנועה שלא הכיר, בחוליה צווארית, במהלך ניתוח להסרת גידול מהחוליה. צוות של 20 רופאים, בראשות ד"ר אפלג'ר, פיתח את השיטה האוסטיאופתית לכדי טיפול קרניו סקראל.

 איזה בעיות ניתן לפתור בעזרת טיפול קרניו סקראל?

 למערכת הקרניו סקראלית השפעה על כל תפקודנו בחיים. חוסר איזון במערכת הקרניו סקראל משפיע, בצורה ישירה, על המוח וחוט השדרה, ולכן יכול לגרום לקשיים בתפקוד התנועתי, החושי, השכלי והרגשי.

טיפול קרניו סקראל יכול להועיל בכל הבעיות הקשורות למערכת העצבים ולעמוד השדרה: כאבים כרוניים שונים, בעיות בתנועתיות כמו מפרקים נוקשים, מגרנות וכאבי ראש, חוסר אנרגיה, היפראקטיביות, קשיי למידה, הפרעות קשב וריכוז, פריצת דיסק, הפרעות שינה, בעיות גיל המעבר, בעיות במערכת החיסונית, בעיות מחזור, לאחר שבץ מוחי ועוד. 

 כמו כן יכול טיפול קרניו סקראל להקל על נשים בהריון ולעזור בהכנת הגוף ללידה, והוא מומלץ גם לתינוקות וילדים, ובייחוד לפגים הסובלים מבעיות שונות.

 מה גורם לבעיות במערכת הקרניו סקראלית?

  בשל חשיבות המערכת הקרניו סקראלית, ורגישותה הרבה, ישנן סיבות רבות היכולות לגרום לחסימה בנוזל הקרניו סקראל המקיף את מערכת העצבים, כמו יציבה לא נכונה, "צליפת שוט" כתוצאה מתאונה, עקמת, בעיות גב, פגיעות ראש, אפילו קלות, פציעות שונות, דלקות, חוסר איזון מבני, שרירים מתוחים או תפוסים, מתח ריגשי, מחלות ועוד.

 כיצד עובד טיפול קרניו סקראל?

 ראשית נעשה איבחון, על ידי בדיקת התנועה של הנוזל העצבי והערכתה. בדיקת תנועתיות הנוזל נעשית מתוך הקשבה עמוקה לגופו של המטופל, וכך ניתן ללמוד היכן נמצאות החסימות במערכת הקרניו סקראלית.

הטיפול עצמו, כאמור, מפעיל לחץ עדין שאינו עולה על 5 גרם, במהלך כ-40 דקות. המטפל מניח את ידיו בעדינות על אזורי החסימה ומשחרר את החסימות הקיימות. כמו בשאר תחומי הרפואה ההוליסטית, טיפול קרניו סקראל עוזר לגוף להעיר את יכולת הריפוי העצמית שלו, מחדש את חיוניות המוח ומערכת העצבים, והגוף כולו.

 טיפול קרניו סקראל הוא טיפול נעים, לא חודרני, כמעט ללא תופעות לוואי או ריאקציות.  בדרך כלל נדרשים כ-3 טיפולים להרגשת הקלה משמעותית. המטפל יכול ללמד את המטופל לחוש את תנועת הנוזל העצבי ולאזן את עצמו בעת הצורך.

מי צריך יותר מזה?