מגמת לימודי נטורופתיה

תוכנית לימוד ארבע שנתית המוכרת ע"י איגוד הנטורופתיה הישראלי. מנהלת המגמה: איריס רובין גורנר, מבכירי הנטורופתים בארץ

מהי נטורופתיה?

הנטורופתיה הינה שיטת ריפוי טבעית, הוליסטית ורב-תחומית. הרפואה הטבעית, ובכללה הנטורופתיה, מלמדות אותנו כי הגוף מסוגל לרפא את עצמו. כל שעלינו לעשות הוא לחזק אותו ולתמוך במערכות הריפוי העצמי הטבעיות של הגוף. מטרת המטפל הטבעי/ הנטורופת היא לעורר מערכות ריפוי אלה ובכך לשמר את בריאות הגוף ולהחזיר אותו לאיזון במידת הצורך.

לקריאת חומר נוסף על מהי נטורופתיה, לחץ כאן. לקריאת שבועת הנטורופת, מחפשים, בודקים, מתלבטים? ריכזנו עבורכם את כל הסיבות ללמוד נטורופתיה במכללת מהות

תוכנית הלימודים שלנו

מגוון אפשרויות התמיכה הטבעיות בגוף הוא רחב מאוד, ובמסגרת הלימודים אנו משתדלים לחשוף אתכם לכמה שיותר אפשרויות, ולאפשר לסטודנטים לבחור את שיטות הטיפול המתאימות להן.

תוכנית לימודים הינה ייחודית ומקצועית, וכוללת הרחבות מעבר לקורסי החובה. מתוך כבוד לסטודנטים, לזמן, לכסף ולמאמץ שהם משקיעים בלימודים, בחרנו להשקיע את שעות הרשות בתוכנית בהרחבות מקצועיות ולא בחוגים או ב"טעימות", זאת על מנת להרחיב את ההסתכלות ולהעמיק את הידע המקצועי של בוגרינו, ולהפכם למטפלים מן השורה הראשונה. כמו כן, התוכנית שמה דגש על תהליכי התפתחות אישיים, שהם חלק בלתי נפרד מהמעבר מסטודנט למטפל מכיל ומסור.

תוכנית הכשרת המטפלים בנטורופתיה מכילה בתוכה לימודי תזונה מעמיקים, ומאפשרת לבחור בין אחת ממגמות המגע (רפלקסולוגיה, שיאצו או עיסוי), צמחי המרפא, שיטות אבחון שונות ושילוב תחומי מודעות, לצד קורסי חובה ברפואה מערבית.

בין הקורסים הנלמדים במסגרת מגמת הנטורופתיה ניתן למצוא את קורסי הבסיס, כגון: ארומתרפיה, בישול בריא, פרחי באך, צמחי מרפא, אירידיולוגיה, קורסים שונים להתפתחות אישית, קורסי חובה ברפואה מערבית, וכן קורס בשיווק עצמי, לצורך השלמת הכשרת המטפלים. בנוסף, ישנן הרחבות מקצועיות, כגון: תזונה לפי סוג דם, תזונה לספורטאים, תזונה לנשים הרות, אבחון לפי לשון וציפורניים, ציורי ילדים ועוד.

דגש הוליסטי

איריס גורנר מתארחת אצל אודטה

מכללת מהות חרתה על דגלה את הגישה ההוליסטית, הרואה באדם שלם, וגם במסגרת הכשרת מטפלים בנטורופתיה אנו שומרים על גישה זו.

צוות המרצים

מנהלת המגמה היא איריס גורנר, בעלת תואר בפסיכולוגיה, בוגרת לימודי נטורופתיה של אוניבסטית הבסטיר הידועה, בוגרת לימודי רפואה סינית, הומאופתיה ותחומים נוספים רבים ברפואה משלימה. מטפלת ומלמדת מזה 20 שנה. איריס בנתה תוכנית לימודים מגוונת ומקצועית מתוך הידע הרב שלה בתחומים שונים.

כל המרצים במגמה הינם בעלי ותק של לפחות 10 שנות הוראה ובעלי ניסיון קליני רב ועשיר. הצוות כולל ד"ר, תזונאים קליניים, מטפלים הוליסטים ועוד.