פינוי בינוי גבעתיים

אחת הדרכים המובילות כיום ל"רענון" שוק הדיור בערים מרכזיות ובכלל הערים בארץ בכלל, היא לא אחרת מאשר ההתחדשות העירונית, אשר מובילה סוגי פרויקטים שונים המתאימים למבנים ולצורכי הדיירים והרשות המקומית. אחת מהדרכים הפופולריות דווקא בעיר כמו גבעתיים היא כמובן דרך של "פינוי בינוי" המפנה את המבנים הישנים, ומביאה להקמתם של מבנים חדשים גדולים יותר, עכשוויים יותר ובמרבית המקרים עם מקום להרבה יותר דיירים. העיר גבעתיים נהנית בשנים האחרונות גם מתנופה של התחדשות עירונית ואפשר לראות זאת בלא מעט רחובות, החל מרחוב צה"ל ועד לרחוק קקל הנמצאים בשלבי בנייה שונים.

פרויקטים חדשים- פינוי בינוי גבעתיים

עיריית גבעתיים מאפשרת כיום היתרים להרבה יותר פרויקטים מטעם התחדשות עירונית, זאת אפשר לראות לא רק דרך מספר הפרויקטים או הרחובות שכבר ציינו אלא גם בפרויקטים שהיו תקועים "אי שם" לרווחת שאר התושבים. אחת מהם הוא כמובן בשכונת רמב"ם הוותיקה של העיר, שאמורה לשנות את פנייה במהלך חמש השנים הבאות. התוכנית מאשרת הריסה של קרוב לשלושת אלפים יחידות דיור קיימות, שלאחר בנייה יהיו בסך הכל כששת אלפים יחידות דיור חדשות בשכונה הוותיקה שגובלת בתל אביב.

ולצד הפרויקטים המתוכננים ישנו פרויקט אחד מבין הבולטים שכבר קורם לו עור וגידים, הפרויקט המנוהל על ידי "אנגלאינווסט התחדשות עירונית" ואמור לכלול כ20 יחידות דיור חדשות בבניין בוטיק מפנק במרכז העיר.
הצפי לאכלוס של הבניין הינו בתאריך יולי 2024, ונוכל לרכוש דירות בין 5.5 חדרים ו6 חדרים ופנטהאוזים מפנקים.

היקף התחדשות עירונית ופינוי בינוי

העיר גבעתיים נחשבת למאוד מבוקשת ללא שום קשר להתחדשות העירונית שבקרבה, זאת הודות לקרבתה אל העיר תל אביב אך גם למרכזים שבה והשקט המאפיינים כל כך את העיר. עם זאת בחמש עשרה השנים האחרונות העיר גבעתיים הצליחה להיות די פעילה, כאשר בתוכה נבנו מעל לאלף יחידות דיור חדשות תחת הגדרה של פינוי בינוי. כל אלו התווספו מעל ל604 יחידות דיור שעברו חיזוק ועיבוי ולשנת 2021 ניתנו אישור להריסה ובנייה של כשש מאות ואחת יחידות דיור .