מטמורפיק – תרפיה מבטן ומלידה

תרפיית המטמורפיק, או בשמה האחר- התרפיה הטרום לידתית (Prenatal therapy) מציעה שפה ייחודית לקריאת ההיסטוריה האישית שלנו ולהתבוננות במקורות דפוסי התנהגות בחיינו. דפוסים אלה – שורשיהם כבר ברחם, בידע ובחוויה ההדדיים אותם חולקים האם והעובר.

מטמורפיק

המילה "מטמורפיק" נגזרת מהמילה היוונית מטמורפוזה, שפירושה שינוי צורה פנימי מהותי. המטמורפוזה גוררת בעקבותיה שינוי התנהגותי בולט ומשמעותי המשפיע על כל מערך האישיות. תרפיית המטמורפיק גורסת, כהנחת יסוד, כי שחרור מתבניות ומדפוסי התנהגות ישנים הוא בסיס להתפתחות מודעת, לשינוי ולריפוי. השינוי מתרחש כתוצאה מפתיחת הדלת של הגוף אל זיכרונות מוקדמים.

בשל אופיו המיוחד של המגע במטמורפיק, טיפול מטמורפי מתאים בכל גיל שהוא ולמגוון רחב מאוד של בעיות וחוסרי איזון. כטיפול משפחתי, הזמן הטוב ביותר להתחיל את הטיפול בתינוקות הוא הזמן הקרוב ביותר למקורות כלומר לשלב בו ההורים מתכננים את ההיריון. במטמורפיק, זמן התכנון משויך לשלב הטרום-התעברותי. בשלב זה, מודעות וקבלת אחריות יעודדו הורים להקפיד על אורח חיים מאוזן ולהעניק לילדיהם נקודת פתיחה טובה יותר. הורים המזהים אצל עצמם תבניות חשיבה ודפוסי התנהגות המעכבים אותם בחייהם יפיקו תועלת מרובה מטיפולים אלה. בהיריון עצמו מתקיימים יחסים סימביוטיים בין האם לעובר/ה; רווחתה של האם תשפיע על רווחת העובר/ה שברחמה ולהפך. לכן, בכוחו של הטיפול במגע להיטיב עם שניהם במהלך ההיריון ולאחריו.

מטרת הקורס:

הטיפול בתרפיית המטמורפיק כולל תהליכי אבחון וטיפול. האבחון נעשה דרך התבוננות בהשתקפויות בכפות הרגליים והשיח בעקבותיו מעורר את המטופל/ת למודעות ויוצר הנעה לשינוי.

הטיפול הפיסי נעשה דרך מגע באזורי הרפלקס של עמוד השדרה כפי שהוא משתקף בכפות הרגליים, כפות הידיים והראש. סוג מגע זה מיוחד לתרפיית המטמורפיק; הוא מסוגל לעורר בנו זיכרונות קדומים, מפני שחוט השדרה והעור, כחלק ממערכת העצבים המרכזית של הגוף, קלטו את חוויות העוברות והלידה ושמרו אותן.

מנושאי הלימוד:

• התפתחות עוברית לאורך תקופות ההריון השונות

• הצגת מודל שלושת הנתיבים

• לימוד שיטות עיסוי מקדימות ומכינות לטיפול המטמורפי

• לימוד המפה המטמורפית

• אבחון סימנים מיוחדים על מפת המטמורפיק והבנת משמעותם

• עקרונות הטיפול המטמורפי

• הצגת מקרים ודיון בתהליכי מעבר ושינוי.

קהל יעד:

אנשי מקצוע מתחום הרפואה ההוליסטית ימצאו בקורס זה גישה טיפולית מפורטת הנשענת על מקורות תאורטיים ומעוגנת בפרקטיקה רבת שנים. עבור אנשי הטיפול, התרפיה הטרום לידתית מרחיבה ומעמיקה את הראייה הטיפולית, המחפשת מקורות להשבת האיזון לחיי אדם ולריפוי שאינו סימפטומטי אלא הוליסטי ומהותי. הרחבת הראייה אל מעבר לגבולות הידועים והמוסכמים מסייעת לאנשי טיפול ללכת אל מעבר לידוע על מנת להגיע אל המקורות והשורשים.

קורס מטמורפיק מהווה חטיבה מתוך רפלקסולוגיה ג', שנת ההתמחות.

מנחת הקורס: יוכי קשת

משך הקורס: 10 מפגשים (50 שעות לימוד אקדמאיות).