מהות – מכללה לרפואה משלימה , משנת 1993

דבר המנהל – גלעד שדמון. צוות המכללה – יובל טורג'מן – מנהל כללי, ניצה, מירי, גילה, אפרת, רביד, נועה, מיטל, אינה, חיה וענת.

חדר טיפולים

החזון של מכללת מהות

חזונה של מכללת מהות הוא להעמיד דור של מטפלים שיקח מקום של כבוד בהנהגת תחומי הטיפול ההוליסטיים אל עבר המשכה של המאה ה-21.

מקורות הטיפול ההוליסטי

עולם הטיפול ההוליסטי יונק את מקורותיו מדרכי טיפול שהיו מקובלות במסורות עתיקות שונות, ונשענו על תפיסת עולם פילוסופית או מיסטית, שממנה ניגזר גם האיבחון. המטפלים בעולם העתיק רחשו כבוד רב לטבע ולדרכו, ושאפו להגיע לתיאום מלא עם אורחותיו וחוקיו.

בעוד שהרפואה המודרנית שואפת להכיר את תהליכי הטבע ותופעותיו ולחקותן, או לתקן תהליכים שנפגמו, מנסה המטפל ההוליסטי המסורתי להעמיק את ההרמוניה שלו עם כוחות הטבע ולשתף עימם פעולה. מחלה משמעה שהאדם התרחק מטבעו או מהזרימה הטבעית של היקום, והגוף מאותת כי עליו לשפר את התאמתו לזרימה זו. הטכניקות בהן ישתמש המטפל ההוליסטי יהיו כאלה המיועדות לשיפור הזרימה, בעזרת מגע, תנועה, הנחייה מילולית או שירה, ובאמצעות שינוי בחומר – תזונה וצמחי מרפא, על נגזרותיהם השונות.

אלטרנטיבה לשיטה הקיימת

 כיום קיים שיח מעניין בין המטפלים ההוליסטיים באשר לדרך שבה יש להציע את הרפואה הטבעית לציבור, הרגיל לצרוך את שירותי הרפואה המערבית ואת תפיסת העולם שמאחוריה. בתוך שיח זה אנו מקווים להוביל קו של שמירה על השלמות של הטיפול ההוליסטי ואף להרחיב את התפיסה ההוליסטית גם לטיפול בסוגיות סביבתיות וחברתיות. אנו שואפים להציע אלטרנטיבה ישימה ומנומקת לשיטה הקיימת, ולהוביל שינוי בתפיסת הציבור את נושא הבריאות והחולי ובאופן בו הוא יצרוך את שירותי הבריאות.

 אדם שלם ואחראי

 אנו סבורים שהציבור בשל לכך ומתחיל להבין כי נכון יותר להתייחס לאדם כשלם ולא לטפל בכל איבר או מערכת לחוד, וכי לאדם אחריות על בריאותו ועל סביבתו הפיזית והאנושית. אדם כזה יגלה אחריות גם כלפי הסביבה בה הוא חי – הוא ידאג לשמור על נקיון המים והאויר ועל הטוהר במערכות היחסים שהוא מקיים, מתוך ההבנה כי אלו חלק מהמרכיבים הקיימים ביקום ובתור שכאלה הם קשורים לבריאותו.

אנו מקווים כי בוגרינו יצמחו ויהיו לאזרחים שיטביעו את חותמם על אופי החברה, שיעמדו בראש הציבור המודע וינהיגו מאבק לשינוי הסביבה והבראתה, לשינוי בסדרי העדיפויות הלאומיים והחברתיים, ליתר סובלנות ולשוויון.

מכללת מהות מעניקה אפשרויות

 כמכללה ותיקה המעצבת את דורות המטפלים הבאים, רואה מהות לעצמה חובה לקיים תכניות לימודים מוקפדות שיעניקו לבוגרים ידע, השראה ותרבות טיפולית בסטנדרטים הגבוהים ביותר. אנו מקפידים להגיש לסטודנטים ידע עדכני ומעמיק בכל התחומים אותם אנו מלמדים, ומקיימים מעת לעת סדנאות וימי עיון בנושאים שונים המיועדים לסטודנטים ולאנשי מקצוע, לשם עידכון והעמקה במקצועם ולמען הרחבת האופקים לנושאים טיפוליים נוספים.

אנו מקווים לראותך בין מעצבי העתיד ההוליסטי.

מהות עולמו של הילד להכשרת מטפלי ילדים לפיתוח מיומנויות תפקוד למידה ורגש |  נטורופתיה – תזונה טבעית | לימודי דולה – תומכת בהריון לידה ותינוק | לימודי מודעות – דרך הלב | לימודי גופנפש

קורסים מובילים במכללת מהות: קורס מודעות עצמית, קורס עיסוי, קורס דולה, קורס רפלקסולוגיה, קורס דולות, קורס פרחי באך, קורס מסאג', לימודי בישול בריא

המכללה פעלה עד שנת תשע"ג  בחסות מרכז ההשתלמויות בר-אילן . כל קורסי הלימוד ומורי המכללה היובפיקוח ובחסות מרכז השתלמויות . בוגרי המכללה זכו לתעודה מטעם מהות ומרכז ההשתלמויות בר-אילן. מהות מכללה לרפואה משלימה מוכרת ע"י האיגודים המקצועיים בארץ: איגוד הנטורופתים הישראלי | איגוד הרפלקסולוגים הישראלי | אגודת העיסוי וטיפולי הגוף | איגוד לשכות המסחר