הכשרת מטפלים בעיסוי

למכללת מהות גישה ייחודית בכל הקשור להכשרת מטפלים בכלל ולגבי הכשרת מטפלים בעיסוי בפרט. מכללת מהות השקיעה מחשבה רבה בפיתוח תוכנית הכשרת מטפלים בעיסוי, ואנו שמחים להציג בפניכם את התוכנית המלאה.

הגישה שלנו… כאשר ניגשנו להכין תוכנית להכשרת מטפלים בעיסוי, אנו במכללת מהות, הגענו מתוך הגישה ההוליסטית, הרואה באדם שלם, מכלול של גוף ורגש, ולא רשימת סימפטומים שיש להילחם בהם. לכן, בכל הקורסים הנכללים בתוכנית זו של מגמת עיסוי, ניתן דגש על ראיית האדם כשלם, ועל מגע מתוך הקשבה וכבוד.

ערכנו תוכנית מקיפה של הכשרת מטפלים בעיסוי, הכוללת בתוכה, מלבד רפואה מערבית (קורס חובה המלווה כל קורס מגע), מכלול קורסים: עיסוי שבדי-הוליסטי, עיסוי שיקומי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי תאילנדי, עיסוי נשים בהריון ועיסוי תינוקות, עיסוי ספורטאים ועוד.

למידע נוסף על גישתה של מכללת מהות בכל הנוגע להכשרת מטפלים,: עיסוי שבדי הוליסטי + אבנים חמות, מתוך מרתון תל אביב – בוגרי עיסוי, קורס הדגל של תוכנית הכשרת מטפלים בעיסוי, והקורס המרכזי של מגמת העיסוי. קורס עיסוי שבדי הוליסטי מכשיר מטפלים הוליסטיים מקצועיים בתחום העיסוי השבדי, ומקנה למטפלים כלים שימושיים שניתן לשלבם עם שיטות טיפול נוספות.

זהו קורס חוויתי, הבנוי מלימוד תיאורטי ותרגול, ומועבר בגישה הוליסטית, תוך מתן דגש על יחס אישי לכל תלמיד, ומסייע למטפל לשכלל את איכות ההקשבה לצורכי הגוף ורגשיות המגע. לתוכנית המלאה של קורס עיסוי שבדי, חפשו באתר.

עיסוי רקמות עמוק

קורס עיסוי רקמות עמוק הוא קורס מתקדם יותר בתוכנית הכשרת מטפלים בעיסוי, ויכולים להתקבל אליו רק בוגרי קורס עיסוי שבדי הוליסטי. עיסוי רקמות עמוק הוא שיטה ייחודית המורכבת מטכניקות עיסוי מתקדמות ומגוונות המגבירות את יעילות הטיפול ומניבות תוצאות מיידיות. זהו טיפול שלם בפני עצמו היכול להשתלב עם שיטות אחרות. עיסוי רקמות עמוק פועל על הרבדים העמוקים של מערכת השרירים, ומתן אפשרות לטיפול ממוקד ויסודי יותר. בקורס נלמד לשכלל את רמת רגשיות המגע וההקשבה למטופל, בכל הרבדים, והתאמת הטיפול למטופל, את הקשרי הגוף והנפש המובילים לפתולוגיות מסוימות ועוד. לתוכנית המלאה של קורס עיסוי רקמות, חפשו באתר.

עיסוי שיקומי רפואי

עיסוי שיקומי רפואי הוא טכניקה טיפולית ייחודית לטיפול בבעיות מבנה ושלד. שיטה זו של טיפול משקם מסייעת בתיקון שרירים ורקמות רכות פגועות בגוף כולו. ע"י שימוש בסדרת תנועות צולבות-שריר, מצליח המטפל לחדור אל שכבת השריר, שנמנעה ממנו זרימת דם ולימפה תקינות. לתוכנית המלאה של קורס עיסוי שיקומי רפואי, חפשו באתר.

עיסוי תאילנדי

מקורו של העיסוי התאילנדי הוא דווקא בהודו. הכנסנו אותו לתוכנית הכשרת מטפלים בעיסוי כמעין בונוס – היכרות עם טיפול מגע אחר, שונה מהעיסויים המוכרים במערב, ודומה יותר, בהווייתו, לשיאצו. העיסוי התאילנדי הוא טיפול מניעתי במקורו והוא מאפשר למטופל ללמוד להתרכך ולעזוב, ומתוך כך להתגבר על מחסומים שונים של נוקשות ומתח ולחוות זרימה ואיזון. לתוכנית המלאה של קורס עיסוי תאילנדי, חפשו באתר.

עיסוי נשים בהריון ותינוקות

עיסוי שהוא תענוג למטפל ולמטופל גם יחד, אשר בלעדיו אף תוכנית הכשרת מטפלים בעיסוי לא הייתה מושלמת. עיסוי נשים הרות הוא חלק ממערך התמיכה הכללי המוענק לאישה במהלך ההריון, וניתן להרחיב את הלימודים במסגרת הלימודים להכשרת תומכות לידה (דולה). לתוכנית המלאה של קורס עיסוי נשים בהריון, חפשו באתר.

עיסוי ספורטאים מתקדם

אבחון, טיפול ושיקום מתחום הפיזיותרפיה. מטרת הקורס היא להקנות כלים יעילים וייחודיים מתחום הפיזיותרפיה. בקורס נלמד לזהות ולתת מענה ראשוני לפציעות קיימות ולבנות תוכנית מתאימה לתהליך השיקום של הבעיה הקיימת. כמו כן, נלמד כיצד לבנות תוכנית אימון מלאה וספציפית לספורטאי ולענף בו הוא עוסק, כדי שהשיקום או לחילופין תהליך מניעת הפציעות יהיה אופטימלי. לתוכנית המלאה של קורס עיסוי ספורטאים מתקדם, חפשו באתר.

קורס קרניו סקראל למטפלים

הטיפול בשיטת קְרָניו סָקְרַאל נגזר מהאוסתאופתיה, הוא מתמקד בויסות ואיזון מערכת העצבים המרכזית במקומות שונים בגוף. הטיפול בשיטת קרניו-סקראל הינו טיפול שמשלב קשב וטיפול בו זמנית, וזאת באמצעות מגע עדין וקשוב במיוחד. במהלך הטיפול מאתרים ומשחררים חסימות באזורים ייחודיים לשיטה. השחרור משפע ברמה הפיזית, הרגשית והרוחנית. לתוכנית המלאה של קורס קרניו סקראל, חפשו באתר.

הכשרת מטפלים בעיסוי

אנו, במכללת מהות, גאים בתוכנית זו של הכשרת מטפלים בעיסוי, ומקווים ליצור דור חדש של מטפלים מקצועיים בכל תחומי המגע, ובפרט בתחום העיסוי, שיידע לתת מענה הולם לכל מטופל בהתאם לצרכיו וייגמר את תופעת השרלטנות בענף העיסוי.  הקורסים הנכללים בתוכנית הכשרת מטפלים בעיסוי מוכרים ע"י איגוד מקצועות העיסוי בישראל.