הילינג

משמעותה המילולית של המילה הילינג היא ריפוי. היום, כאשר אנו משתמשים במונח הילינג אנו מתכוונים לטיפול אנרגטי. אין בכך שום דבר מיסטי או על-טבעי. במאמר זה ננסה להבין מהו הילינג.

 לימודי הילינג במהות

הילינג טבעי

הילינג הוא טיפול באנרגיה הטבעית הקיימת בעולם, גם אם לא כולם יכולים לראות אותה. הילינג הוא צורת טיפול הוליסטית, המטפלת באדם באופן שלם. טיפול הילינג כולל, בהכרח, טיפול בכל רבדי האדם- גוף, נפש ונשמה. למעשה, כל אדם עושה הילינג לעצמו באופן טבעי: כאשר כואב לנו בנקודה מסוימת אנו שמים עליה את היד בצורה אינטואיטיבית. זהו הילינג. כאשר ילד מקבל מכה ואימו מניחה את היד על המקום הכואב או מנשקת את המקום, זהו הילינג. אפילו חיות נוהגות ללקק מקומות של מכות ופציעות, ובעצם עושות לעצמן הילינג.

צורות שונות של אנרגיה

כל העולם המוכר לנו מורכב מצורות שונות של אנרגיה. כל גוף חי מוקף טבעת אנרגטית הנקראת "גוף אתרי". בראיה האנרגטית בה משתמשים בטיפולי הילינג, הגוף עצמו נראה כשדה אנרגטי חי ומשתנה, עם מרכזים אנרגטיים שונים (צ'אקרות). על ידי ההסתכלות בשדות האנרגטיים של האדם ניתן לראות היכן מצויות חסימות או בעיות הגורמות לחוסר איזון אנרגטי, נפשי ופיזי, ולפתור אותן על ידי טיפול הילינג.

הילינג אנרגטי

ישנם מספר סוגים של טיפולים אנרגטיים, כמו רייקי, ביו-אנרגיה, ועוד, אך השיטה הנקראת הילינג היא העדינה ביותר וה"נקיה" ביותר.

המטפל

מטפל הילינג אינו מתערב בחייו של המטופל, אינו מנסה להזיז שדות אנרגטיים לפי ראות עיניו ואינו משתמש בסמלים ואותיות על מנת להניע אנרגיות. מטפל בהילינג יוצר למטופל מרחב המאפשר ריפוי עצמי. המטפל הוא רק צינור של העברת האנרגיה למטופל ולפעמים הטיפול כאילו "קורה מעצמו". מטפל הילינג משתמש בכוח האהבה, שהוא הבסיס לכל ריפוי, ופותח בפני המטופל את האפשרות להירפא, אם רצונו בכך.

שיטות טיפול

לכל מטפל הילינג שיטת עבודה משלו, וכבר שמעתי מטפל המעיד על עצמו כי הוא מבקש מהאור לתת לאדם את מה שהוא זקוק לו, ואז יושב ומסתכל על האור הנע בחדר ועל המטופל, עד שהטיפול מסתיים.

הכוח המרפא

הכוח המרפא הוא האהבה הפנימית, האוניברסלית, ואל לנו לכוונו או לנסות להנחותו יתר על המידה. עלינו להיות זהירים בשימוש ב"כוח" זה משום שביכולתו להזיק כמו שביכולתו לרפא.

ריפוי

תהליך הילינג, במשמעות של ריפוי, הוא תהליך מתמשך. טיפול הילינג יכול לתמוך ולסייע רבות בתהליך הריפוי של האדם, אך האדם חייב להיות מעורב בו ולרצות להירפא, אחרת גם ההילינג הטוב ביותר לא יעזור.