ריפוי בהילינג

עינת דרור, מורה להילינג ודמיון מודרך במכללה.

ריפוי בהילינג

 הילינג משמעותו ריפוי. באין (עדיין) הוכחות מדעיות ליעילותו הוא מוגדר בקרב המטפלים כ"נס". למעשה, הילינג הוא שיטת טיפול עתיקה, יעילה ומועילה, שהשפעותיה אינן ניתנות להסבר באמצעות הכלים המדעיים של ימינו.

 תדרים

הילינג הוא עבודה על תדרי האנרגיה הנמצאים בגוף. זהו טיפול בשדה האנרגטי ובצ'אקרות. טיפול הילינג עוסק בהזרמת  האנרגיה בגוף בכיוון הנכון, על מנת לסייע לאדם להגיע לאיזון.  התפיסה העומדת מאחורי ההילינג, בניגוד לתפיסה המדעית השואפת להסביר, "להראות" ולהוכיח את כלל התופעות בעולם שלנו, מייחסת את התופעות הקשורות לגוף האדם כתופעות של WHOLE , כלומר מכלול, שלם, הקשור לגוף, לנפש ולרגש כאחד, ומכאן השם "רפואה הוליסטית".

 הגישה ההוליסטית

לפי הגישה ההוליסטית מחלות של הגוף עלולות לנבוע מבעיות רגשיות ולהיפך- מצב רגשי עלול לנבוע מתופעות פיזיות (פסיכו-סומטי או סומטו-פסיכי). בכל מקרה מדובר בחיבור פיזי-רגשי המביא לכאב.

גם כיום, בעולם ה"מודרני" שלנו, אין למדע מענה לכל המחלות ברובד הפיזי וברובד הנפשי. לרוב, כאשר לא מוצאים את הסיבה למחלה, היא מוגדרת כמחלה פסיכו-סומטית, כלומר מחלה פיזית הנובעת ממצב רגשי. לכן אנשים מחפשים מענה בגישות העתיקות הגורסות כי בלתי ניתן להפריד בין מכלול הגורמים הפיזיים, הנפשיים, והרגשיים (ולעיתים אף הרוחניים) הגורמים למחלות או סבל.

אנרגיה

האנרגיה הזורמת בגוף ומעניקה לו חיות, היוותה מאז ומעולם מקור למחקרים רבים ולנושא מרכזי בפילוסופיות עתיקות. הסינים קוראים לה צ'י, היפנים קוראים לה קי, היהודים קוראים לה אור, וההודים קוראים לה פראנה.

כנראה שאנחנו יודעים וחשים כי מסתתר שם "משהו", אבל אף אחד אינו יכול להוכיח או לכמת את האנרגיות הגופניות האלה. אם נקרא לאנרגיות האלה "עצב" או "שמחה", הרי שאלה שני מצבים רגשיים שונים המשפיעים על חיות הגוף ועל הסטטוס האנרגטי שלו באופן מנוגד. כאמר- בלתי ניתן למדידה ולכימות.

עידון החושים

על מנת להגיע אל אנרגית ההילינג עלינו לעדן ולחדד את החושים שלנו. הילינג עובד על הרמות הכי מעודנות ורכות של הרגש. כל אחד מתחבר להילינג בהתאם לאופי שלו ולרמת המודעות שלו,  וכך מתאפשרים טיפול וריפוי הן במטופל והן במטפל.

ריפוי

כוונותיו של המטופל ורצונו בריפוי הם הנדבך החשוב ביותר ליעילותו של ההילינג. גם אם מדובר במטופל ספקן, שאינו בוטח ביכולתו של ההילינג לעזור, אך מאמין כי ביכולתו להירפא ורוצה בכך,  טיפול הילינג יכול לסייע לו להתאזן ולקבל כוחות להמשך ההתמודדות עם המחלה. כל זאת נעשה ברגישות, ללא פגיעה בזכות הבחירה החופשית של המטופל,  ותוך שמירה על צניעות, פתיחת הלב, קבלה, הקשבה, הדרכת המטופל (ללא מתן ייעוץ) וללא התערבות כלשהי בטיפולים הקונבנציונאליים שהאדם מקבל.

המטפל

המטפל בהילינג משמש כצינור שדרכו עוברת האפשרות לרפא. זו זכות להיות מטפל. לעיתים זכות זו מסייעת למטפל יותר מאשר למטופל, ולכן קורה שאף קשה לבקש תמורה או תשלום עבור הטיפול.